PROWADZĄCY

Część dzienną prowadzą Agnieszka i Włodek Bilińscy,

fot. Agnieszka & Włodek Bilińscy autoportretmieszkający od 25 lat w Bieszczadach znani fotograficy, dziennikarze, blogerzy.  Autorzy ponad 40 albumów fotograficznych i książek o Polsce, jej naturze i kulturze, w tym dwóch albumów o Bieszczadach. Agnieszka i Włodek są małżeństwem zajmującym się profesjonalnie fotografią krajoznawczą i przyrodniczą. Ze swej pasji  uczynili sposób na życie.

Są również współzałożycielami Związku Polskich Fotografów Przyrody.

Z wykształcenia oboje są biologami, a także absolwentami Podyplomowego Studium Fotografii i Informacji Obrazowej na Uniwersytecie Warszawskim.

Z imponujących przestrzeni, w których główne role grają bohaterowie ziemi, wody i przestworzy, potrafią oboje skomponować zachwycający obraz żywej przyrody. Dzięki plenerowi staniecie się nie tylko świadkami, ale czynnymi uczestnikami i autorami podobnych, unikalnych chwil zatrzymanych w obiektywie aparatu.

Więcej o prowadzących na stronie : www.photovoyage.pl , która funkcjonuje jako bank zdjęć licencyjnych, prowadzą też 4 blogi fotograficzne na tematy: Fotografia przyrodnicza, Malownicza Polska, Żeglarstwo, Żegluga śródlądowa.

Agnieszka i Włodek mają w swojej ofercie także pokazy zdjęć i diaporam o Bieszczadach i przyrodzie oraz wyprawach żeglarskich po Bałtyku czy rejsów po rzekach i kanałach Europy.

Google+ Włodek Biliński 

Facebook autorów

Część nocną prowadzi Pavol Ďuriš ze Słowacji.

!Krywka_autoportrait_8981-1_final_corrected_m2Astronomią zajmuje się już od dziecka. Posiada bogate doświadczenie w obserwacji nieba oraz robieniu zdjęć nocnego krajobrazu.

Jest przewodniczącym Sekcji ochrony przed zanieczyszczeniem światłem w Słowackim Towarzystwie Astronomicznym przy Akademii Nauk. Jest autorem wielu publikacji, artykułów w mediach oraz prelekcji tematycznych. Współtworzył pierwszy na Słowacji Park Ciemnego Nieba „Połoniny” – miejsce z najmniejszym zanieczyszczeniem sztucznym światłem w kraju.

Do obserwacji używa dużego, unikalnego teleskopu własnej produkcji o średnicy 35 cm, który przewędrował cały świat. W ramach ekspedycji astronomicznych „Podróże za ciemnym niebem”, które współorganizował, odwiedził wiele miejsc w świecie, gdzie szukał „dzikiego” gwiaździstego nieba. Ostatecznie odnalazł je w Bieszczadach, gdzie inicjował utworzenie Parku Gwiezdnego Nieba „Bieszczady”. Przeszedł pół świata, by w końcu odkryć, że największy skarb leży w domu.

Dzięki Pavlowi podczas pleneru, przekonacie się Państwo, że Wszechogarniająca Ciemność to niezwykły dar, który może stać się wspaniałym tłem do fotograficznych opowieści o nocnym krajobrazie i która pozwala na obserwacje najpiękniejszych cudów na rozgwieżdżonym niebie dostrzegalnych nawet gołym okiem. Pavol będzie prowadził zajęcia w języku polskim.

Więcej o prowadzącym na stronie www.gwiezdnebieszczady.pl

Gospodarz Dolistowia Edyta Maria Wyban

IMG_1830bmbędę miała zaszczyt gościć zarówno Państwa, jak i autorów weekendowego pleneru fotograficzno-astronomicznego. Zamieniwszy dynamikę i pośpiech dużego miasta na ciszę i spokój malowniczej wsi nad Sanem, stałam sie bez wątpienia wybrańcem pośród gwiazd. Z radością podzielę sie z Państwem swoim kawałkiem raju goszcząc wszystkich w kameralnej, przyjacielskiej atmosferze, która jest nieodłącznym elementem bieszczadzkiego, powolnego życia. …Nie zapominając, że wśród wspaniałych roślin i zwierząt puszczy karpackiej, człowiek jest tutaj nadal gościem.

Więcej o gospodarstwie na stronie www.dolistowie.pl.

Cieszymy się na spotkanie z Państwem w Bieszczadach.

IMG_2077m2